Mycie pojazdu

Krok 1 – Płatność

Za myjnie xwash. zapłacisz bilonem, kartą płatniczą lub przedpłaconą kartą xwash., którą możesz nabyć na terenie myjni, w rozmieniarce.

karta płatnicza / karta xwash

Wybierz kwotę, przyłóż kartę płatniczą / kartę xwash / telefon… aby zatwierdzić transakcję. GOTOWE!

Pozostałe saldo karty xwash sprawdzisz przykładając ją do czytnika w rozmieniarce. Dodatkowo po każdej wykonanej transakcji na stanowisku kartą xwash, terminal płatniczy pokaże pozostałe saldo.

bilon / żetony xwash

Z prawej strony sterownika znajduje się miejsce do wprowadzania monet. Urządzenie przyjmuje monety 2 i 5 zł oraz żetonów xwash.

Od 1 lipca 2023 istnieje możliwość nabycia żetonów za pomocą tradycyjnej karty płatniczej w rozmieniarce, aby wykorzystać je na odkurzacz / czyszczenie dywaników.

Krok 2 – Rozpoczęcie mycia

Zasilone urządzenie pokazuje za pomocą diód ilość czasu jaka pozostała do wykorzystania. Przystąp do mycia, wykonując kolejno czynności:

A. Oprysk insekty

Użyj programu, jeśli masz owady które chcesz łatwo zmyć. Chemia dokona wstępnego ich zmiękczenia.

Program na niskim ciśnieniu w formie oprysku.

B. Opysk felgi

Zacznij od programu do mycia felg, jeśli wymagają dokładniejszego domycia. Opryskaj dokładnie felgi, nie spłukuj od razu, ale pozostaw na kołach i pozwól chemii „robić swoje”.

Program na niskim ciśnieniu w formie oprysku.

Uwaga!

Żółty wąż – pianownica dla programu 1

Niebieski wąż – lanca dla programów A, B, 2, 4, 5, 6

Czarny wąż – szczotka dla programu 3

1. Aktywna piana

Rozprowadź pianę na całym aucie przy użyciu pianownicy. Pozostaw na ok. 2 min aby chemia dokonała wstępnego zmiękczenia zaschniętego brudu.

2. Mycie zasadnicze

Przełącz na program 2. Za pomocą tego programu umyj dokładnie pojazd od góry do dołu. Nie przejmuj się, jeżeli nie uda Ci się usunąć wszystkich zabrudzeń – wrócisz do niech za moment.

Płukanie szczotki

Kiedy pojazd będzie opłukany, ale na samochodzie pozostaną zabrudzenia – skorzystaj ze szczotki. Najpierw zajmij się umyciem szczotki (również w programie 2.), jest ona umieszczona w specjalnym wiaderku bez dna, który umożliwia jej wygodne czyszczenie.

3. Mycie pianowe

Przełącz sterownik na program 3. (mycie pianowe – szczotka). Przy użyciu szczotki usuniesz pozostały brud, który jeszcze nie poddał się przy poprzednich czynnościach mycia bezdotykowego. UWAGA – nie używaj szczotki do felg i opon.

Mycie felg i opon

Przełącz sterownik ponownie na program 2. (mycie wysokociśnieniowe), umyj felgi i opony, które na początku zostawiliśmy pokryte pianą. Do tego momentu chemia powinna rozpuścić brud.

4. Płukanie

Przełącz sterownik na program 4. (płukanie). Spłucz dokładnie pianę z karoserii pojazdu. 
UWAGA – nie spłukuj jej programem „Gorący wosk” oraz „Pielęgnacja Top”.

5. Woskowanie

Przełącz sterownik na program 5. (woskowanie). Pokryj woskiem cały pojazd, łącznie
z szybami i kołami. Woskowanie nadwozia nadaje ochronną warstwę, lakier uzyska dodatkowy połysk, a jego powierzchnia stanie się gładsza. Użycie wosku znacznie ułatwi również kolejne mycie pojazdu.

6. Pielęgnacja Top

Po aplikacji wosku przełącz sterownik na program 6. (pielęgnacja Top). Ponownie opłucz cały pojazd. Woda osmotyczna zapobiegnie plamom, które mogłyby powstać po wyschnięciu pojazdu, a także białym kroplom pozostałym po woskowaniu.

Pochwal się jak Ci wyszło! Wrzuć zdjęcie na Instagram z #xwash!

Odkurzanie / Czyszczenie dywaników

Krok 1 – Płatność

Za odkurzacz na myjni xwash. zapłacisz bilonem lub żetonami xwash., którą możesz nabyć na terenie myjni, w rozmieniarce.

karta xwash

Środki z karty xwash możesz wykorzystać również na zakup żetonów xwash, które dostępne są w rozmieniarce na myjni.

bilon / żetony xwash

Urządzenie przyjmuje monety 2 i 5 zł oraz żetony xwash.

Alternatywnie, istnieje możliwość nabycia żetonów za pomocą tradycyjnej karty płatniczej w rozmieniarce.

Krok 2 – Odkurzanie

Wybierz odkurzacz, który ma zostać uruchomiony. Do dzieła!