Mycie pojazdu

Krok 1 – Płatność

Za myjnie xwash. zapłacisz bilonem lub przedpłaconą kartą xwash., którą możesz nabyć na terenie myjni, w rozmieniarce.

Opłata kartą xwash.

Przykładając kartę do czytnika sprawdzisz ilość złotówek, która pozostała Ci do wykorzystania. Dokonując płatności, wybierz za pomocą przycisków ( + / – ) ilość złotówek jaką chcesz wykorzystać i przyłóż kartę.

Opłata bilonem

Z prawej strony sterownika znajduje się miejsce do wprowadzania monet. Urządzenie przyjmuje monety 2 i 5 zł.

Alternatywnie, istnieje możliwość nabycia żetonów za pomocą tradycyjnej karty płatniczej w rozmieniarce.

Krok 2 – Rozpoczęcie mycia

Zasilone urządzenie pokazuje za pomocą diód ilość czasu jaka pozostała do wykorzystania. Przystąp do mycia, wykonując kolejno czynności:

1. Czyszczenie felg

Zacznij od programu do mycia felg. Przełącz lancę w tryb pianowania i pokryj pianą całe koła. Nie spłukuj od razu, ale pozostaw pianę na kołach i pozwól chemii „robić swoje”.

A. Aktywna piana

Przełącz na program A. (aktywna piana). Lanca pozostaje w trybie pianowania. Rozprowadź pianę na całym aucie. Chemia dokona wstępnego zmiękczenia zaschniętego brudu.

Przełącz lancę w tryb mycia.

B. Rozpuszczanie brudu

Przełącz na program B. (rozpuszczanie brudu). Uruchomisz tym samym mycie pod ciśnieniem. Woda zawiera zwiększoną ilość czyszczących środków chemicznych, co ułatwia rozmiękczenie owadów oraz starych zabrudzeń.

2. Mycie wysokociśnieniowe

Przełącz na program 2. Za pomocą tego programu opłucz dokładnie pojazd od góry do dołu. Nie przejmuj się, jeżeli nie uda Ci się usunąć wszystkich zabrudzeń – wrócisz do niech za moment.

Płukanie szczotki

Kiedy pojazd będzie opłukany, ale na samochodzie pozostaną zabrudzenia – skorzystaj ze szczotki. Najpierw zajmij się umyciem szczotki (również w programie 2.), jest ona umieszczona w specjalnym wiaderku bez dna, który umożliwia jej wygodne czyszczenie.

3. Mycie pianowe

Przełącz sterownik na program 3. (mycie pianowe – szczotka). Przy użyciu szczotki usuniesz pozostały brud, który jeszcze nie poddał się przy poprzednich czynnościach mycia bezdotykowego. UWAGA – nie używaj szczotki do felg i opon.

Mycie felg i opon

Przełącz sterownik ponownie na program 2. (mycie wysokociśnieniowe), umyj felgi i opony, które na początku zostawiliśmy pokryte pianą. Do tego momentu chemia powinna rozpuścić brud.

4. Płukanie

Przełącz sterownik na program 4. (płukanie). Spłucz dokładnie pianę z karoserii pojazdu. 
UWAGA – nie spłukuj jej programem „Gorący wosk” oraz „Pielęgnacja Top”.

5. Gorący wosk

Przełącz sterownik na program 5. (gorący wosk). Pokryj woskiem cały pojazd, łącznie z szybami i kołami. Woskowanie nadwozia nadaje ochronną warstwę, lakier uzyska dodatkowy połysk, a jego powierzchnia stanie się gładsza. Użycie wosku znacznie ułatwi również kolejne mycie pojazdu.

6. Pielęgnacja Top

Po aplikacji wosku przełącz sterownik na program 6. (pielęgnacja Top). Ponownie opłucz cały pojazd. Woda osmotyczna zapobiegnie plamom, które mogłyby powstać po wyschnięciu pojazdu, a także białym kroplom pozostałym po woskowaniu.

Pochwal się jak Ci wyszło! Wrzuć zdjęcie na Instagram z #xwash!

Odkurzanie

Krok 1 – Płatność

Za odkurzacz na myjni xwash. zapłacisz bilonem lub przedpłaconą kartą xwash., którą możesz nabyć na terenie myjni, w rozmieniarce.

Opłata kartą xwash.

Przykładając kartę do czytnika sprawdzisz ilość złotówek, która pozostała Ci do wykorzystania. Dokonując płatności, wybierz za pomocą przycisków ( + / – ) ilość złotówek jaką chcesz wykorzystać i przyłóż kartę.

Opłata bilonem

Urządzenie przyjmuje monety 2 i 5 zł.

Alternatywnie, istnieje możliwość nabycia żetonów za pomocą tradycyjnej karty płatniczej w rozmieniarce.

Krok 2 – Odkurzanie

Wybierz odkurzacz, który ma zostać uruchomiony. Do dzieła!